Frizieri bija un būs! (18.10.2017)

Friziera māksla ir viena no senākajām pasaulē. Cilvēki iemācījās rūpēties par saviem matiem jau 4000 gadu pirms mūsu ēras, un kopš tā brīža friziera mākslas attīstība notiek nepārtrauktā saistībā ar sabiedrības attīstību. Paiet gadi, vienu gadsimtu nomaina otrs, vecos uzskatus, tradīcijas nomaina jaunas, bet nemainīgs paliek viens — cilvēka tieksme pēc skaistuma. Frizieris ir sava veida mākslinieks, kurš ieved mūs grācijas, stila, elegances un skaistuma pasaulē. Un nav pārsteigums, ka friziera profesija visos laikos bija un būs radoša, kur vieta ir gan fantāzijai, gan izdomai.

Karjeras nedēļas ietvaros pie 5.b klases viesojās friziere Inga Ruško, īpaši liekot sajusties  ikvienam klases skolēnam  un audzinātājai.  Darbošanos ar matiem bija iespējams izjust gan uz savas galvas,  gan manekenes. Iepazināmies ar dažādiem  friziera darbarīkiem  un līdzekļiem. Kāds laimīgais  pat tika pie svaiga matu griezuma. Paldies frizierei Ingai Ruško.

Foto: Dana Liepa

Informāciju sagatavoja: Dana Liepa

Skolā viesojas gleznotāja Elita Patmalniece (18.10.2017)

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā, kuras laikā jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem,

17.oktobrī Liepājas 8.vidusskolā viesojās slavenā multimāksliniece, gleznotāja Elita Patmalniece. Māksliniece radīja priekšstatu par profesiju – mākslinieks, sniedza informāciju par profesijā nepieciešamajām īpašībām, prasmēm un iemaņām, kā arī par to, kur iespējams apgūt minēto profesiju un par jomām, kur mākslinieks var strādāt.

Nodarbības laikā jauniešiem bija iespēja profesiju apgūt praktiski – kopā ar mākslinieci radot unikālu mākslas darbu uz skolas sienas. Skolā valdīja radošums, Līvu dziesmas, smaids sejā un kopības sajūta, kādu rada tikai kopējas intereses un darbošanās – stāsta skolas karjeras konsultante Dina Brence.

Finansējums no projekta Nr.8.3.5.0/16/l/001


Foto: Jānis Rudzītis

Informāciju sagatavoja: Dina Brence, karjeras konsultante

“Iedvesmas stunda” (17.10.2017)

10.klases jaunieši piedalās “Iedvesmas stundā” kopā ar Renāru Kauperu un Arstarulsmirusu un mācās atrast iedvesmu karjeras un dzīves mērķu sasniegšanai.

Policista profesija (29.09.2017)

Skolēni iepazīst POLICISTA profesiju un tiekas ar Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku Uldi Novicki.

Jaunieši lidostā (21.09.2017)

Vakar 20.septembrī 8.b klase devās ekskursijā uz Liepājas lidostu, lai uzzinātu kādas profesijas pārstāvji tur strādā.
Jauniešiem bija lieliska iespēja gan pastrādāt reģistratūrā un pieteikt ienākošo reisu skaļrunī, gan iziet skeneri un uzzināt visu par drošības kontroli un apsarga darba pienākumiem.
Pārbaudot dokumentus jauniešiem tika piešķirta caurlaide, lai dotos uz skrejceļa un aplūkotu tur ieradušos lidaparātu, izmēģinātu dispičera amatu, kā arī iepazīt lidostas ugunsdzēsēju brigādi un tās aprīkojumu.
Paldies Liepājas lidostas darbiniekiem, kas atļāva pat pārbaudīt spēkus mēģinot pacelt migus, kas jauniešiem arī izdevās!
Ar smaidu sejā jaunieši atzina, ka esot bijis interesanti un pēc dažiem gadiem šeit noteikti kāds atgriezīsies!

Informāciju sagatavoja: karjeras konsultante Dina Brence