(03.12.2018)

1.decembrī T/C RIMI notika jauno uzņēmēju tirdziņš, kurā piedalījās arī mūsu komanda “Gardie zefīri” skolotājas D.Brences pavadībā. Mūsu uzņēmēji piedāvāja gardu  dāvanu saviem mīļajiem- bezglutēna zefīrus šokolādē ar oriģinālu iepakojumu, kurus izpirka neticami ātri. Jaunos uzņēmējus tirdziņā laikā intervēja žūrija un mūsu komanda pasākuma noslēgumā ieguva žūrijas simpātiju balvu.

20181201_114948

“Profesija žurnālists” (28.11.2018)

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros 27. novembrī mūsu skolā notika karjeras atbalsta pasākums, kurā tika iepazīta profesija žurnālists. Nodarbību vadīja žurnāliste Inese Liepiņa, kas šobrīd strādā J.Dombura komandā.
Nodarbības vadītāja stāstīja kā kļuvusi par žurnālistu, kur mācījusies un sniedza informāciju par profesijā nepieciešamajām prasmēm, iemaņām, zināšanām. Kā arī dalījās ikdienas notikumos. Ļoti interesanta izvērsās žurnālistes darba somas satura minēšana un inventāra apskatīšana.
Katram skolēnam bija arī iespēja iejusties žurnālista lomā atspoguļojot šobrīd karstākos pasaules jaunumus.

Fotografēja un informāciju sagatavoja: Dina Brence

“Pārmaiņu domāšanas stratēģija karjeras izvēlē” (28.11.2018)

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs ietvaros skolā notika karjeras atbalsta pasākums 9.-12. klašu puišiem par pašnovērtējuma veikšanas tēmu. Nodarbību vadīja apmācību treneris un uzņēmuma «Karjeras Konsultācijas» īpašnieks Aleksis Daume, kas puišiem  mēģināja palīdzēt saprast – kā rodas pašvērtējums un kas vīrieti padara par vīrieti. Jo tieši ar pareizu pašvērtējumu vīrietī rodoties vēlme sākt domāt un veidot savas dzīves stratēģiju.  Pasniedzējs uzsvēra, cik svarīgi ir mainīt savu līdzcilvēku loku un sadarboties ar cilvēkiem, kas domā savādāk, lai izsistu sevi no komforta zonas, jo tikai tad tu gūsti pieredzi, kas attīsta domāšanu, tam sekoja arī ierosinājums, kur smelties enerģiju, lai rastu motivāciju sākt rīkoties, jo bieži skolēniem nākas darīt to, ko negribas.
Nodarbības nobeigumā lektors palīdzēja skolēniem  veicināt spēju strukturēt savu domāšanu tā, lai karjeras plānošana būtu veiksmīga.

20181126_132703

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Nodarbība “Pasākumu vadītājs un organizators” (18.05.2018)

Vakar 17.maijā kopā ar aktīvo un pieredzes bagāto Maiju Kalniņu jauniešiem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros bija iespēja iepazīt profesiju pasākumu vadītājs un organizators.
Nodarbības vadītāja ne vien sniedza informāciju par izglītības iespējām, nepieciešamajām prasmēm un dotumiem – bet arī skolēniem mācīja kā “sadraudzēties” ar mikrofonu, kā radīt kontaktu ar klausītājiem, stāstīja par pasākumu uzbūvi, komandas nozīmi un dažādiem pienākumiem. Demonstrēja pati un deva iespēju skolēniem pamēģināt, piemēram, pavilkt laiku koncerta laikā, kurā grupa ir aizkavējusies, kā arī skolēniem bija iespēja vadīt gan klasisko, gan rokkoncertu tā veidojot izpratni, cik mainīgam ir jābūt pasākumu vadītājam.


Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Nodarbība “Skaistumkopšanas nozares profesijas” (17.05.2018)

10.maija vakarā skolā pulcējās vairāk kā 100 dalībnieku uz nodarbību par skaistumkopšanas nozares profesijām – jo 60 skolēni par modelēm līdzi ņēma savas mammas.
Tā nu dalībnieki tika sadalīti divās grupās, vienā grupā bija iespēju apgūt profesiju – frizieris, otrā – vizāžists. Abās grupās iesaistījās bērni no 1.-8. klasei gan puiši, gan meitenes.
Nodarbības vadītājas sniedza informāciju par profesijās nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, zināšanām – kas pastiprināti jāapgūst skolā, kādi eksāmeni jākārto, kā arī par to, kur iespējams apgūt minētās profesijas. Kam sekoja praktisks darbs ar savām modelēm – tika gan krāsots, gan gaismots, gan matēts, gan veidots un kasīts. Pasākuma laikā gan bērni, gan mammas, gan pašas nodarbības vadītājas atzina, ka nodarbības izvērtās ļoti izzinošas un ļoti jaukas tieši dēļ sadarbības ar mammām. Savukārt mammas atzina, ka šis ir lielisks veids kā uzzināt par bērna talantiem un dotumiem.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence 

Skolēni iepazīt profesiju fotogrāfs (03.05.2018)

26. aprīlī 35 bērniem projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros no 5.- 8. klases bija iespēja iepazīt profesiju – fotogrāfs kopā ar Edgaru Poheviču. Kurš dalījās savā pieredzē,  kā arī deva padomus topošajiem fotogrāfiem gan tehnikas izvēlē, gan par mācību iespējām. Fotogrāfs arī sniedza atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
1) Vai fotogrāfam ir nozīme talantam vai spējai mācīties?
2) Cik liela nozīme ir atpazīstamībai šajā profesijā?
3) Vai atpazīstams fotogrāfs ir labs fotogrāfs?
4) Vai fotogrāfs ir profesija ar ko var nopelnīt izdzīvošanai?
Nodarbības praktiskajā daļā fotogrāfs gan demonstrēja fotogrāfēšanas iespējas ar dronu, gan ļāva jauniešiem bildēt ar līdzi paņemto tehniku un izskaidroja katras tehnikas plusus un mīnusus, objektīvu iespējas un atšķirības.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Nodarbība “Zinātniskie eksperimenti” PAPILDINĀTS (19.04.2018)

19. aprīlī 4.-7. kl. skolēniem bija iespēja apgūt  ķīmiķa un fiziķa profesijas projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros –  uzzinot cik daudz un dažādās vietās ir iesaistītas šīs profesijas.
Ķīmiķis – farmācija, skaistumkopšana, pārtika, zinātne, pat kino  u.c
Fiziķis – ceļu būve, ražošana, laboratorija, zinātne u.c.
Lai saprastu cik dažāds var būt darbs šajās profesijās – kopā ar skolēniem tika veikti zinātniski eksperimenti katrā no minētajām nozarēm – gan veidojot coca colu, gan uzzinot kā top celtniecības putas, gan veidojot mākslīgās asinis šausmu filmai u.c.
Nodarbības laikā skolēni labprāt iesaistījās un izrādīja lielu ieinteresētību, un nodarbības beigās sauca – atkārtot! Atzīstot, ka šī bijusi viena no interesantākajām nodarbībām, kādā bijuši. Un šāda veida eksperimenti palīdzot daudz vieglāk izprast stāstīto, kā arī saprast, cik aizraujošas var būt fiziķa un ķīmiķa profesijas.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Foto: Dana Liepa

Profesija – frizieris (18.04.2018)

16. aprīlī 25 meitenēm no 5.-8.kl. bija iespēja iepazīt profesiju FRIZIERIS projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Devāmies uz Liepājas Modes un Mākslas studiju, kurā nodarbības vadītāja kā kļuvusi par frizieri, kur mācījusies un sniedza informāciju par profesijā nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, zināšanām – kas pastiprināti jāapgūst skolā, kādi eksāmeni jākārto, kā arī par to, kur iespējams apgūt minēto profesiju. Kam sekoja informācija par matu kopšanu, dažādiem darba instrumentiem un noderīgu mācību literatūru.  Tad meitenes sadalījās pāros un darbojās praktiski veidojot viena otrai  frizūru pēc izdalītajiem paraugiem.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence

Nodarbība “Kā darbojas prāts” (06.04.2018)

29. martā mūsu skolā ciemojās jaunais, atpazīstamais uzņēmējs liepājnieks Artis Daugins. Kurš dalījās iedvesmojošā stāstā par to, kā kļuvis par uzņēmēju, sniedzot informāciju par profesijā nepieciešamajām īpašībām, prasmēm un iemaņām, kā arī par to, kur iespējams apgūt minēto profesiju. Uzņēmējs neslēpa, ka prāts un tā spējas ir vienas no svarīgākajām, lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju. Nodarbības laikā tika sniegtas atbildes un jautājumiem:
Kas ir talants – iedzimts gēns vai izcilas darba spējas?
Kā atrast savu talantu?
Uz ko ir spējīgs mūsu prāts, ja ar to strādā?
Kur rodas panākumu instinkti?
Cik liela nozīme ir idejām uzņēmējdarbībā?
Nodarbības laikā jaunieši labprāt iesaistījās un dalījās savās domās, jo daudzi atzina, ka sapņo par savu uzņēmumu.

20180329_123506

Informāciju sagatavoja: D.Brence

Skolēni kļūst par “Mūzikas dzīves pavēlniekiem” (26.03.2018)

“Es tik sen jau gribēju pamēģināt!”
“Es iešu mācīties spēlēt ģitāru”
“Es arī gribu pamēģināt!”
“Redzēji cik man labi sanāca spēlēt bungas?”
“Man ĻOTI patika!”

Ar šādiem bērnu citātiem vakar tika pieskandināta mūsu skola, kad sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi tika noorganizēts pasākums „Mūzikas dzīves pavēlnieks” visiem Liepājas vispārizglītojošo skolu 4.un 5. klases skolēniem projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Tā kā marts Liepājā karjeras jomā ir mūzikas mēnesis, tapa ideja veicināt skolēnu interesi par mūziķa, dziedātāja, dj profesijām un iepazīstināt skolēnus ar viņu darbu un prasmēm, nepieciešamo tehniku stāsta karjeras konsultante Dina Brence.

Pasākums notika brīvā un radošā veidā ar meistardarbnīcām “ Es gribu būt bundzinieks” un “ Es gribu būt ģitārists” kuras notika kopā ar profesionāļiem no POP/ROK skolas – pasniedzēji sniedza demonstrējumus un tad palīdzēja bērniem apbūt bungu un ģitāru spēli, ko bērni darīja ar sajūsmu, jo daudzi atzina, ka sen jau ir par to sapņojuši.

Grupu “ Transdecdentālē” un R. Bružis nodrošināja meistardarbnīcu “ Es gribu spēlēt sitamos instrumentus” – veicot demonstrējumus un apmācot bērnus dažādu sitamo instrumentu spēlē, kā arī iepazīstinot ar pavisam jauniem instrumentiem.

Savukārt DJ Mārcis Grīnbarts ar meistardarbnīcu “Es gribu būt DJ” ne vien iepazīstināja ar visu nepieciešamo tehniku, bet arī atklāja daudzus laba dj “knifiņus”  un interesantus piedzīvojumus, pat veicināja jauniešu erudīciju ar dažādiem jautājumiem par mūzikas pasauli un demonstrējot mūzikas hītus lika visai skolai izlocīt kājas.

Pasākums noslēdzās ar meistardarbnīcu kopā ar “OKartes skatuves” dalībnieka – dziedātāja, multimākslinieka KAŠERA  (Kaspars Blūms-Blūmanis) karjeras izaugsmes stāstu un darbošanos kopā ar skolēniem. KAŠERS dalījās pieredzē par dzīvi pirms un pēc nokļūšanas televīzijā un atpazīstamības rašanos, par videoklipu filmēšanu un to izmaksām Latvijā. Stāstīja par dažādām nodarbībām, ko apmeklē mūziķi, lai pārvarētu stresu, lai prastu labi uzstāties, kustēties un arī bērniem iemācīja kā to izdarīt.

Informāciju sagatavoja: Dina Brence Liepājas 8. vidusskolas karjeras konsultante